Ismerd meg fenyőinket! 3. rész – A földlabdás fenyő
2019. október 22. írta: Content Hedgehog

Ismerd meg fenyőinket! 3. rész – A földlabdás fenyő

Egyre népszerűbbek a vágott fenyők mellett a földlabdás változatok. Segítségükkel könnyedén megteremthetjük otthonunkban is a természet közelségét, ami a karácsonyi szezonban különösen hangulatos. Figyelembe kell vennünk azonban, hogy a kis fenyőért az ünnepek után is felelősek leszünk, ezért csak akkor válasszunk földlabdás fenyőt, ha a további gondozását is vállalni tudjuk.

christmas-tree-shop-christmas-trees-spruce-pots-sale_72482-1153.jpg

Karácsony előtti teendők

A földlabdás fenyő vásárlásakor győződjünk meg róla, hogy egészséges példánnyal van-e dolgunk: simítsuk végig a tűleveleket, és ha potyognak, esetleg elszíneződött, barna ágakat is találunk, válasszunk másik fenyőt. A méretét tekintve maximum 150 cm-es fenyőfát vigyünk haza, mert a kisebb fák könnyebben viselik az ültetést.

Miután megtaláltuk a számunkra megfelelő fenyőt, válasszunk egy, a földlabdánál kétszer nagyobb edényt, dézsát, amibe elültethetjük. Az edényt töltsük meg jó minőségű virágfölddel, szabadítsuk meg fenyőnket a kötözőzsinórtól, de a zsákvászont hagyjuk rajta, hogy védje a gyökereket. Alaposan öntözzük meg, és 1-2 hétig még ne vigyük be a lakásba, hanem tartsuk hűvös helyen, például pincében vagy garázsban, ez segít, hogy fokozatosan hozzászokjon a benti hőmérséklethez. Hetente kétszer locsoljuk meg.

fir-tree-flower-pot-with-raindrop_46250-1717.jpg

Gondoskodás az ünnepek alatt

Tekintettel arra, hogy a földlabdás fenyő egy élő növény, megfelelő és folyamatos gondoskodást igényel. Találjuk meg a legideálisabb helyét otthonunkban, lehetőleg a fűtőtesttől minél távolabb. Mértékletesen öntözzük, elég két naponta meglocsolni, de figyeljünk rá, hogy folyamatosan nedves maradjon a föld.

Az élő, földlabdás fenyő a vágott fenyőhöz képest különösen érzékeny. Csak könnyű díszeket helyezzünk a fenyőre, ne vágjuk le az ágait, és vigyázzunk, hogy a gyertya, csillagszóró ne sértse meg a tűleveleit.

photo-1513003541363-48566f75d05f.jpg

 

A kert új dísze

A megfelelő gondoskodás ellenére sem tarthatjuk sokáig benti környezetben fenyőfánkat. 8-10 nap után helyezzük ismét egy hűvös helyre pár hétig, hogy felkészítsük a kinti hőmérsékletre. Ez az időszak pont megfelelő arra, hogy kiássuk az ültetőgödröt. Válasszunk egy olyan, kerítéstől, házfaltól távoli helyet, ahol a későbbi növekedés, terebélyesedés nem ütközik akadályba. Körülbelül 50 cm mélységű gödröt ássunk, ebbe tegyük a fenyőfát, majd alaposan tapossuk le a földet. A begyökeresedés 2-3 évet is igénybe vehet, addig rendszeresen öntözzük a fenyőfát, de utána már nem igényel ennyi törődést.

Ha nem tudjuk egyből kiültetni a fenyőt, akkor sem kell aggódni, hagyhatjuk a dézsában, de ekkor is figyeljünk rá, hogy átmenetileg hűvös helyre kerüljön, és csak utána a szabadba.

photo-1546045226-e6378888035f.jpg

A bejegyzés trackback címe:

https://onlinefenyoarus.blog.hu/api/trackback/id/tr4615249394

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása